Kouzlo mlhy

PARNÍ LÁZEŇ je celosvětovým fenoménem a její historie sahá daleko do minulosti. Parní lázně vždy plnily funkci tělesné či duševní očisty, relaxace a společenského vyžití nebo rituálního spojení s nadpřirozenem.

Kouzlo mlhy

Na rozdíl od klimatu ve finské sauně se u parní lázně jedná o vlhkou teplou lázeň. Vysoká vlhkost vzduchu (až 100%) vytváří s teplotou (43 –46°C) jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus.

V parní lázni, podobně jako v sauně dochází k otevírání pórů a k výraznému pocení, ale vysoká vlhkost vzduchu znemožňuje odpařování potu a potlačuje tak následné ochlazování organismu, přičemž pot z těla stéká. Jinými slovy se naše tělo vlivem příjemné teploty prohřívá.

Přínosy spojené s inhalací páry mají i příznivé kosmetické hledisko. Otvírají se póry, z pokožky se vyplavují nečistoty a působením bylin a olejů na pokožku dochází k jejímu kompletnímu ozdravení a omlazení. Velmi příznivých výsledků bylo také dosaženo při léčbě akné, kožních onemocnění a především celulitidy.

  • Teplota sauny: 43 - 46°C
  • Relativní vlhkost: 100 %
  • Účinek: příznivé dopady při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatismu, chrapotu, přetížení svalů a poruch prokrvení, vyplavování nečistot z těla, omlazení a ozdravení pokožky, vhodné při léčbě akné či kožních onemocnění (především celulitidy), celková stimulace životních funkcí těla.
Provozní doba
pondělí 11.2.

pro veřejnost z technických důvodů

celý týden

ZAVŘENO

úterý 12.2.

ZAVŘENO

středa 13.2.
ZAVŘENO

 čtvrtek 14.2.

ZAVŘENO
pátek 15.2.
ZAVŘENO

Sobota 16.2.

ZAVŘENO

neděle 17.2.

ZAVŘENO

děkujeme za pochopení

Facebook

Jsme členem České asociace wellness

16:00 - 21:00
Book online - rezervace

Wellness hotel Kolštejn***

Počet nocí

Wellness víkend, wellness pobyty, ubytování Jeseníky, wellness víkend pro dva, saunové ceremoniály